Zašto je Srednja škola “Hipokrat” za mene?

Zašto je Srednja škola “Hipokrat” za mene?

Dragi naši osmaci, pred vama je velika odluka.

Od srednje škole za koju se odlučite zavisi vaš dalji životni put. Mi bi smo preporučili srednju stručnu školu. Pitate se zašto? Zato što je vam diploma medicinske škole daje posao. Možda u ovom trenutku vam je važnije društvo, zabava i da nije mnogo teško gradivo. Ali na duže staze, diploma prave škole će u mnogome uticati na vaš život.

U srednjoj školi “Hipokrat” se vrednuje trud, volja i želja za znanjem, od kog će jednog dana zavisiti nečiji život. Unutrašnja motivacija je ono što nas pokreće, “leptirići” u stomaku koji nas vuku do željenog cilja.

Tako želimo da se osećate u našoj školi!

Puno ulažemo u praktično znanje. Prvo vežbamo u kabinetima, na lutkama, sa svom opremom koju poseduje zdravstvena ustanova. Kada steknemo znanje i iskustvo, vodimo vas u bolnice, domove zdravlja, apoteke. Tu se susrećete sa pacijentima, ljudima i njihovim zdravstvenim problemima, u čijem rešavanju imate čast da učestvujete.

I zato tebi, učeniče osmog razreda,  postavljamo pitanja:

  • Da li želiš da pomažeš ljudima?
  • Osećaš li se dobro kad nekom pomogneš?
  • Da li si spreman/na da se usavršavaš?
  • Želiš li da pohađaš savremenu školu?
  • Da li više voliš praktično da učiš?
  • Da li voliš da se družiš i učestvuješ u takmičenjima?

Ako je tvoj odgovor na bar pola ovih pitanja bio DA na pravom si mestu!

 

Prvi put kada od pacijenta dobiješ osmeh, znaćeš da si odabrao pravu profesiju.

Predupis u školsku 2016/2017. je već u toku. Rezerviši svoje mesto na vreme! Dobrodošao/la!

 

 

Podeli

Leave a comment