Čime se bavi medicinska sestra-tehničar?

Čime se bavi medicinska sestra-tehničar?

Želite da promenite zanimanje, a niste sigurni šta radi medicinska sestra?

Gde se možete zaposliti nakon završene škole?

Svaka zdravstvena ustanova ima zaposlenu medicinsku sestru, od ambulanti, preko domova zdravlja pa do bolnica i poliklinika, čak i ustanove koje nisu zdravstvene, kao što su starački domovi. Državne, ali i privatne!

Medicinsku sestru, često zovu desnom rukom doktora. Ona, ili on, rade trijažu, prijem bolesnika, asistiraju pri operacijama, dele terapiju, prate stanje pacijenta, učestvuju u rehabilitaciji odnosno oporavku, i pružaju hitnu pomoć.

Poslovi kojima se bavi medicinska sestra-tehničar su vrlo različiti.

Što vam daje puno prilika za zaposlenje!

Sa ovom strukom se možete zaposliti u: bolnicama, domovima zdravlja, staračkim domovima, u ordinacijama svih vrsta lekara, kako opšte prakse, tako i specijalista. Pacijentima ponekad treba i kućna nega, pa medicinske sestre mogu i privatno pružati tu uslugu.

Kako da znate da li je ovo posao za Vas?

  • Ako Vas zanima posao u inostranstvu,
  • Ako Vas privlači medicina,
  • Da li želite da pomažete ljudima?

Medicinska škola “Hipokrat” vrši prekvalifikaciju učenika!

PRIDRUŽITE SE TIMU KOJI POBEĐUJE!

Sedište naše škole je u Novom Sadu:

Pozovite nas na: 021/6419-470,

6419-066, 6419-471

mob 064/1655-485

Podeli

Leave a comment